KONST / Litografier / Färglitografi 9985775
nr 998 5775
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Slottet, 103/310, signerad, motivet: 27x38
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 november 2015
kl 20:51:46
29/11 17:49:23
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren